Súčasnosť

V súčasnosti budova YMCA slúži ako multifunkčné kultúrne a občianske centrum so zameraním na rôznorodé skupiny mladých ľudí. Okrem iného v nej nájdete najväčší bratislavský hudobný klub, nekomerčné kultúrne centrum, menší alternatívny klub, divadlo, svoje sídlo v nej majú občianske združenia a iniciatívy, sú tu hudobné skúšobne, menšie klubovne a niekoľko kaviarní. Dve poschodia hlavnej časti objektu slúžia ako ubytovacie apartmány. Svoju činnosť v budove realizujú iniciatívy, ako napríklad Inštitút ľudských práv, Food not BombsQueer Leaders Forum, združenie Utopia so svojím Komunitným centrom generácií, či kultúrne komunitné centrum SARTROV BYT. Nachádzajú sa tu aj hudobná akadémia Musicana a Dezorzovo lútkové divadlo.

V hlavnej časti budovy sa na prvom poschodí nachádza momentálne najväčší hudobný klub v meste s názvom MMC, ktorý pojme až do 1000 ľudí. V suteréne časti budovy je umiestnený rock’n’rollový klub Randal, ktorý je orientovaný na koncerty rockových a metalových skupín s kapacitou do 200 ľudí. Od októbra 2012  prevzalo na základe partnerstva s nadáciou do nájmu prízemie pravého krídla budovy a suterénne priestory (bývalú telocvičňu) združenie A4 – nultý priestor, ktoré je zamerané na tvorbu a produkciu v oblastiach experimentálnej hudby, súčasného divadla, súčasného vizuálneho umenia, pohybového divadla a umenia nových médií. Kapacitne sa do priestoru cca 670 m² zmestí približne 300 ľudí. Okrem toho sa v budove nachádza spolu päť kaviarenských prevádzok, z čoho dve sú zároveň aj reštauračné. Chilloutový klub Hopkirk na prvom poschodí realizuje aj vlastnú kultúrnu dramaturgiu – koncerty, výstavy, diskusie a pod..

Z technického hľadiska sa budova nachádza v stave, ktorý zodpovedá takmer 90 rokom jej existencie. Budova od postavenia neprešla zásadnou rekonštrukciou, s výnimkou čiastočných rekonštrukcií niektorých častí interiérov a infraštruktúry. O zámeroch v oblasti zveľaďovania budovy i rozvoja nových funkcií sa viac dočítate v sekcii Zámer.

možnosti prenájmu

  • budova YMCA, 2013

IMG_3644